Oro Community Arena, Venues (Oro Thunder Minor Hockey)

PrintVenue Calendar
<< PrevJanuary, 2020Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Dec 22Dec 23Dec 24Dec 25Dec 26Dec 27Dec 28
U8 LL1 (Minor Novice) & U8 LL2 (Minor Novice)
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
Jr. IP 1 & Jr. IP 2
8:10 AM-9:10 AM
Shared Practice
U7 LL1 (IP) & U7 LL2 (IP)
9:20 AM-10:20 AM
Shared Practice
U13 LL (Peewee)
L (0-3)
10:30 AM
vs. Coldwater Wildcats 2
[PE51]
U13 AE (Peewee)
W (2-0)
11:50 AM
vs. Penetang AE Flames
[PC-GB49]
U11 AE (Atom)
L (2-3)
1:10 PM
vs. Elmvale AE Coyotes
[AC-GB41]
U18 LL1 (Midget)
W (12-2)
3:30 PM
vs. Elmvale Coyotes 1
[ME66]
U15 Rep (Bantam)
L (4-5)
5:30 PM
vs. Dundalk Storm
[BA-GB46]
U18 LL2 (Midget)
W (17-0)
7:10 PM
vs. Midland Centennials 2
[ME72]
U13 AE (Peewee) & U9 LL1 (Novice)
4:30 PM-5:20 PM
Shared Practice
U9 Rep (Novice) & U11 AE (Atom)
5:30 PM-6:20 PM
Shared Practice
U18 Rep (Midget)
6:30 PM-7:20 PM
Practice
U18 LL3 (Midget)
7:30 PM-8:20 PM
Practice
U15 LL1 (Bantam)
7:30 PM-8:20 PM
Practice
U15 LL2 (Bantam)
8:00 PM-8:50 PM
Practice
U18 Rep (Midget)
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Junior IP
7:00 AM-7:50 AM
Skill Development
U7 (IP)
8:00 AM-8:50 AM
Skill Development
U8 (Minor Novice)
9:00 AM-9:50 AM
Practice
U11 Rep (Atom)
10:00 AM-10:50 AM
Practice
U9 Rep (Novice)
11:00 AM-11:50 AM
Practice
U11 LL (Atom)
11:30 AM-12:20 PM
Practice
Jr. IP 2
12:30 PM
vs. Essa 2 Eagles
Jr. IP 1
12:30 PM
vs. Essa 1 Eagles
U11 AE (Atom)
L (0-6)
1:40 PM
vs. Collingwood AE3 Blackhawks
[AC-GB38]
U13 LL (Peewee)
3:00 PM-4:00 PM
Practice
U13 Rep (Peewee)
3:30 PM-4:30 PM
Practice
U15 Rep (Bantam)
4:40 PM-5:30 PM
Practice
U15 LL2 (Bantam)
W (8-0)
5:40 PM
vs. Coldwater Wildcats 1
[BE077]
U18 LL1 (Midget)
W (4-0)
7:10 PM
vs. Coldwater Wildcats 1
[ME68]
Dec 29Dec 30Dec 3101020304
U8 LL1 (Minor Novice) & U8 LL2 (Minor Novice)
7:00 AM-7:50 AM
Shared Practice
Jr. IP 1 & Jr. IP 2
8:00 AM-8:50 AM
Shared Practice
U9 LL1 (Novice)
9:00 AM-9:50 AM
Practice
U9 LL2 (Novice)
9:30 AM-10:30 AM
Practice
U7 LL2 (IP)
10:40 AM
vs. Collingwood
U7 LL1 (IP)
10:40 AM
vs. Collingwood
U11 LL (Atom)
T (2-2)
11:50 AM
vs. Wasaga Beach Stars 1
[AE079]
U13 LL (Peewee)
L (0-1)
1:10 PM
vs. Wasaga Beach Stars 1
[PE55]
U15 LL1 (Bantam)
W (16-0)
3:30 PM
vs. Elmvale Coyotes
[BE068]
U18 Rep (Midget)
5:10 PM-6:50 PM
Practice
U18 LL3 (Midget)
W (12-1)
7:10 PM
vs. Penetang Flames
[ME80]
U9 Rep (Novice) & U11 AE (Atom)
4:30 PM-5:20 PM
Shared Practice
U11 Rep (Atom) & U13 AE (Peewee)
5:30 PM-6:20 PM
Shared Practice
U13 Rep (Peewee)
6:30 PM-7:20 PM
Practice
U15 LL1 (Bantam)
7:30 PM-8:20 PM
Practice
U18 Rep (Midget)
L (0-2)
7:30 PM
vs. Collingwood Blackhawks
[MA-GB44]
U18 LL1 (Midget)
9:00 PM-9:50 PM
Practice
U11 AE (Atom)
8:00 AM-8:50 AM
Practice
U11 LL (Atom)
9:00 AM-9:50 AM
Practice
U9 LL2 (Novice)
10:00 AM-10:50 AM
Practice
Jr. IP 1 & Jr. IP 2
11:00 AM-11:50 AM
Shared Practice
U7 LL1 (IP) & U7 LL2 (IP)
12:00 PM-12:50 PM
Shared Practice
U8 LL1 (Minor Novice) & U8 LL2 (Minor Novice)
1:00 PM-1:50 PM
Shared Practice
U9 LL1 (Novice)
2:00 PM-2:50 PM
Practice
U13 LL (Peewee)
3:00 PM-3:50 PM
Practice
U11 Rep (Atom)
4:00 PM-4:50 PM
Practice
U18 LL3 (Midget)
5:00 PM-5:50 PM
Practice
U13 Rep (Peewee)
6:00 PM-6:50 PM
Practice
U15 LL2 (Bantam)
7:00 PM-7:50 PM
Practice
U15 Rep (Bantam)
8:00 PM-8:50 PM
Practice
U18 Rep (Midget)
9:00 PM-9:50 PM
Practice
U8 LL1 (Minor Novice) & U8 LL2 (Minor Novice)
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
Jr. IP 1 & Jr. IP 2
8:10 AM-9:10 AM
Shared Practice
U7 LL1 (IP) & U7 LL2 (IP)
9:20 AM-10:20 AM
Shared Practice
U11 AE (Atom)
10:30 AM-11:30 AM
Practice
U13 LL (Peewee)
11:40 AM-12:30 PM
Practice
U11 LL (Atom)
12:40 PM-1:30 PM
Practice
U9 LL2 (Novice)
T (0-0)
1:40 PM
vs. Wasaga Beach Stars LL
[MNH174]
U13 AE (Peewee)
L (0-7)
2:50 PM
vs. Shelburne AE Wolves
[PC-GB48]
U15 LL1 (Bantam)
W (3-2)
4:10 PM
vs. Essa Eagles
[BE067]
U15 LL2 (Bantam)
T (1-1)
5:40 PM
vs. Coldwater Wildcats 2
[BE076]
U18 LL2 (Midget)
L (1-5)
7:10 PM
vs. Coldwater Wildcats 2
[ME76]
05060708091011
Jr. IP 1 & Jr. IP 2
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
U7 LL1 (IP) & U7 LL2 (IP)
8:10 AM-9:10 AM
Shared Practice
U8 LL1 (Minor Novice) & U8 LL2 (Minor Novice)
9:20 AM-10:20 AM
Shared Practice
U9 LL2 (Novice)
T (0-0)
10:30 AM
vs. Elmvale Coyotes LL
[MNH177]
U9 Rep (Novice)
T (0-0)
10:30 AM
vs. Elmvale Coyotes
[MNH176]
U13 LL (Peewee)
W (5-1)
11:40 AM
vs. Essa Eagles
[PE53]
U11 AE (Atom)
T (2-2)
1:10 PM
vs. Shelburne AE Wolves
[AC-GB39]
U9 LL1 (Novice) & U11 Rep (Atom)
3:30 PM-4:20 PM
Shared Practice
U13 AE (Peewee)
4:30 PM-5:20 PM
Practice
U15 LL1 (Bantam)
T (5-5)
5:30 PM
vs. Wasaga Beach Stars 2
[BE059]
U15 Rep (Bantam)
7:00 PM-7:50 PM
Practice
U18 LL3 (Midget)
8:00 PM-8:50 PM
Practice
U13 Rep (Peewee)
7:00 AM-7:50 AM
Practice
U13 AE (Peewee)
4:30 PM-5:20 PM
Practice
U9 Rep (Novice) & U11 LL (Atom)
5:30 PM-6:20 PM
Shared Practice
U11 AE (Atom)
6:30 PM-7:20 PM
Practice
U18 LL1 (Midget)
7:30 PM-8:20 PM
Practice
U9 LL2 (Novice) & U9 LL1 (Novice)
7:00 AM-7:50 AM
Shared Practice
U15 LL1 (Bantam)
7:30 PM-8:20 PM
Practice
U15 LL2 (Bantam)
8:00 PM-8:50 PM
Practice
U18 Rep (Midget)
9:00 PM-9:50 PM
Practice
U11 Rep (Atom) & U11 AE (Atom)
7:00 AM-7:50 AM
Shared Practice
U13 AE (Peewee)
5:30 PM-6:20 PM
Practice
All Teams
6:30 PM-7:20 PM
Goalie Clinic
U9 Rep (Novice)
6:30 PM-7:20 PM
Practice
U13 Rep (Peewee)
7:30 PM-8:20 PM
Practice
U15 Rep (Bantam)
7:30 PM-8:40 PM
Practice
U18 Rep (Midget)
8:50 PM-9:50 PM
Practice
U15 LL2 (Bantam)
7:30 PM-8:20 PM
Practice
U18 LL1 (Midget)
8:30 PM-9:20 PM
Practice
U18 LL2 (Midget)
9:00 PM-9:50 PM
Practice
U7 LL1 (IP) & U7 LL2 (IP)
7:00 AM-7:50 AM
Shared Practice
U8 LL1 (Minor Novice) & U8 LL2 (Minor Novice)
8:00 AM-8:50 AM
Shared Practice
Jr. IP 1
9:00 AM
vs. Essa Eagles
Jr. IP 2
9:00 AM
vs. Essa Eagles
U13 LL (Peewee)
10:00 AM-10:50 AM
Practice
U18 Rep (Midget)
11:00 AM-11:50 AM
Practice
U11 AE (Atom)
12:00 PM-12:50 PM
Practice
U9 LL2 (Novice)
12:00 PM
vs. Coldwater Wildcats
[MNH188]
U9 Rep (Novice) & U9 LL1 (Novice)
1:00 PM-2:00 PM
Shared Practice
U9 Rep (Novice)
1:00 PM
vs. Wasaga Beach Stars
[MNH189]
U9 LL1 (Novice)
1:00 PM
vs. Wasaga Beach Stars LL
[MNH190]
U11 LL (Atom)
T (4-4)
2:10 PM
vs. Elmvale Coyotes 2
[AE083]
U18 LL1 (Midget)
3:30 PM-5:00 PM
Practice
U18 LL3 (Midget)
5:10 PM-6:50 PM
Practice
U18 LL2 (Midget)
7:00 PM-8:50 PM
Practice
12131415161718
U11 AE (Atom)
7:00 AM-8:10 AM
Practice
U15 LL1 (Bantam)
8:20 AM-9:20 AM
Practice
U9 Rep (Novice)
9:30 AM-10:30 AM
Practice
U18 LL1 (Midget)
10:40 AM-11:50 AM
Practice
U13 LL (Peewee)
W (3-1)
12:00 PM
vs. Wasaga Beach Stars 2
[PE56]
U7 LL1 (IP)
1:20 PM
vs. Elmvale Coyotes
U7 LL2 (IP)
1:20 PM
vs. Elmvale Coyotes
U13 Rep (Peewee)
L (2-5)
3:30 PM
vs. Elmvale Coyotes
[O-P-B-A2]
U15 Rep (Bantam)
L (1-4)
5:00 PM
vs. Penetang Flames
[O-B-B-A1]
U18 Rep (Midget)
W (3-1)
7:00 PM
vs. Parry Sound Shamrocks
[O-M-B-A1]
U9 LL1 (Novice) & U9 LL2 (Novice)
7:00 AM-7:50 AM
Shared Practice
U13 Rep (Peewee)
4:30 PM-5:20 PM
Practice
U11 Rep (Atom)
5:30 PM-6:20 PM
Practice
U9 Rep (Novice)
6:30 PM-7:20 PM
Practice
U15 Rep (Bantam)
7:30 PM-8:20 PM
Practice
U11 AE (Atom) & U11 LL (Atom)
7:00 AM-7:50 AM
Shared Practice
U18 Rep (Midget)
7:30 PM-8:20 PM
Practice
U18 LL3 (Midget)
W (7-0)
8:30 PM
vs. Elmvale Coyotes 2
[ME84]
U9 Rep (Novice)
7:00 AM-7:50 AM
Practice
U13 AE (Peewee)
5:30 PM-6:30 PM
Practice
U13 LL (Peewee)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
U11 Rep (Atom)
W (7-3)
7:10 PM
vs. Parry Sound Shamrocks
[O-A-B-A1]
U18 Rep (Midget)
T (3-3)
7:30 PM
vs. Parry Sound Shamrocks
[O-M-B-A2]
U15 LL1 (Bantam)
9:00 PM-9:50 PM
Practice
U13 Rep (Peewee)
W (6-3)
7:30 PM
vs. Elmvale Coyotes
[O-P-B-A4]
U18 LL2 (Midget) & U18 LL3 (Midget)
8:50 PM-9:50 PM
Shared Practice
Jr. IP 1 & Jr. IP 2
7:00 AM-7:50 AM
Shared Practice
U7 LL1 (IP) & U7 LL2 (IP)
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
U13 AE (Peewee)
9:10 AM-10:10 AM
Practice
U11 LL (Atom)
T (1-1)
10:20 AM
vs. Coldwater Wildcats 2
[AE085]
U13 LL (Peewee)
W (3-0)
11:40 AM
vs. Coldwater Wildcats 1
[PE50]
U11 AE (Atom)
L (0-3)
1:00 PM
vs. Collingwood AE3 Blackhawks
[O-A-AE3-A2]
U11 Rep (Atom)
2:20 PM-3:10 PM
Practice
U9 LL2 (Novice)
2:50 PM-3:40 PM
Practice
U15 LL2 (Bantam)
W (9-2)
3:50 PM
vs. Elmvale Coyotes
[BE075]
U18 LL1 (Midget)
5:20 PM-7:00 PM
Practice
U18 LL3 (Midget)
7:10 PM-8:50 PM
Practice
19202122232425
U7 LL1 (IP) & U7 LL2 (IP)
7:00 AM-7:50 AM
Shared Practice
Jr. IP 1 & Jr. IP 2
8:00 AM-8:50 AM
Shared Practice
U15 LL2 (Bantam)
9:00 AM-9:50 AM
Practice
U18 Rep (Midget)
10:00 AM-10:50 AM
Practice
U9 LL1 (Novice)
11:00 AM
vs. Grand Valley
U8 LL1 (Minor Novice)
T (0-0)
12:00 PM
vs. Midland Centennials 1
[MINN104]
U8 LL2 (Minor Novice)
T (0-0)
12:00 PM
vs. Midland Centennials 2
[MINN105]
U13 LL (Peewee)
W (10-0)
1:10 PM
vs. Elmvale Coyotes
[PE57]
U11 Rep (Atom)
3:30 PM-4:20 PM
Practice
U11 LL (Atom)
L (2-7)
4:30 PM
vs. Midland Centennials 3
[AE081]
U15 LL1 (Bantam)
W (5-2)
5:50 PM
vs. Midland Centennials 2
[BE066]
U18 LL2 (Midget)
L (1-2)
7:15 PM
vs. Coldwater Wildcats 1
[ME77]
U13 Rep (Peewee)
7:00 AM-7:50 AM
Practice
U9 LL2 (Novice) & U9 LL1 (Novice)
4:30 PM-5:20 PM
Shared Practice
U11 AE (Atom)
5:30 PM-6:20 PM
Practice
U13 AE (Peewee)
6:00 PM-6:50 PM
Practice
U18 LL1 (Midget)
(6-3)
7:00 PM
vs. U18 LL3 (Midget)
[ME61]
U9 Rep (Novice) & U11 Rep (Atom)
7:00 AM-7:50 AM
Shared Practice
U18 LL1 (Midget)
W (15-1)
7:30 PM
vs. Midland Centennials 2
[ME63]
U18 Rep (Midget)
9:00 PM-9:50 PM
Practice
U9 LL2 (Novice) & U9 LL1 (Novice)
7:00 AM-7:50 AM
Shared Practice
U11 AE (Atom)
5:30 PM-6:20 PM
Practice
U13 LL (Peewee)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
U13 AE (Peewee)
L (3-7)
7:10 PM
vs. Elmvale AE Coyotes
[O-P-AE3-B3]
U18 LL3 (Midget)
W (4-2)
7:30 PM
vs. Elmvale Coyotes 1
[ME85]
U18 Rep (Midget)
9:00 PM-9:50 PM
Practice
U11 Rep (Atom)
L (3-4)
7:30 PM
vs. Parry Sound Shamrocks
[O-A-B-A3]
U18 LL2 (Midget)
W (4-0)
8:30 PM
vs. Elmvale Coyotes 1
[ME75]
U8 LL1 (Minor Novice) & U8 LL2 (Minor Novice)
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
U7 LL1 (IP) & U7 LL2 (IP)
8:10 AM-9:10 AM
Shared Practice
U13 Rep (Peewee)
9:20 AM-10:20 AM
Practice
U15 LL1 (Bantam)
10:30 AM-11:40 AM
Practice
U15 Rep (Bantam)
11:50 AM-1:00 PM
Practice
U11 AE (Atom)
1:10 PM-2:20 PM
Practice
U13 AE (Peewee)
W (3-2)
2:30 PM
vs. South Muskoka Bears AE
[O-P-AE3-B4]
U18 LL2 (Midget)
W (5-3)
3:50 PM
vs. Elmvale Coyotes 2
[ME74]
U15 LL2 (Bantam)
W (8-0)
5:40 PM
vs. Penetang Flames
[BE070]
U18 LL1 (Midget)
T (4-4)
7:10 PM
vs. Coldwater Wildcats 2
[ME67]
262728293031Feb 01
U8 LL1 (Minor Novice) & U8 LL2 (Minor Novice)
7:00 AM-7:50 AM
Shared Practice
U7 LL1 (IP) & U7 LL2 (IP)
8:00 AM-8:50 AM
Shared Practice
Jr. IP 1 & Jr. IP 2
9:00 AM-9:50 AM
Shared Practice
U9 Rep (Novice)
10:00 AM-10:50 AM
Practice
U15 LL2 (Bantam)
11:00 AM-11:50 AM
Practice
U7 LL1 (IP)
12:00 PM
vs. Essa Eagles
U7 LL2 (IP)
12:00 PM
vs. Essa Eagles
U15 LL1 (Bantam)
3:30 PM-4:30 PM
Practice
U15 Rep (Bantam)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
U18 LL1 (Midget)
L (2-3)
5:10 PM
vs. Collingwood Blackhawks 1
[ME59]
U18 LL2 (Midget)
W (10-1)
7:00 PM
vs. Penetang Flames
[ME69]
U13 AE (Peewee)
7:00 AM-7:50 AM
Practice
U13 Rep (Peewee)
4:30 PM-5:50 PM
Practice
U11 AE (Atom)
6:00 PM-7:10 PM
Practice
U9 LL2 (Novice)
7:20 PM-8:20 PM
Practice
U9 LL1 (Novice) & U11 AE (Atom)
7:00 AM-7:50 AM
Shared Practice
U18 LL1 (Midget)
7:30 PM-8:20 PM
Practice
U18 LL2 (Midget)
8:00 PM-8:50 PM
Practice
U18 Rep (Midget)
9:00 PM-9:50 PM
Practice
U13 LL (Peewee) & U11 LL (Atom)
7:00 AM-7:50 AM
Shared Practice
Player Development (Minor Novice & Novice LL)
5:30 PM-6:20 PM
Skill Development
U9 Rep (Novice)
6:30 PM-7:20 PM
Practice
U13 Rep (Peewee)
7:30 PM-8:20 PM
Practice
U11 Rep (Atom)
7:30 PM-8:20 PM
Practice
U13 AE (Peewee)
8:00 PM-8:50 PM
Practice
U18 Rep (Midget)
9:00 PM-9:50 PM
Practice
U9 Rep (Novice)
7:30 PM-8:30 PM
Practice
U11 AE (Atom)
8:00 PM-8:50 PM
Practice
U15 Rep (Bantam)
9:00 PM-9:50 PM
Practice
U9 LL2 (Novice)
7:00 AM-7:50 AM
Practice
U11 Rep (Atom)
8:00 AM-8:50 AM
Practice
U13 AE (Peewee)
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Jr. IP 2
10:00 AM
vs. Midland Centennials
Jr. IP 1
10:00 AM
vs. Midland Centennials
U8 LL2 (Minor Novice)
T (0-0)
11:00 AM
vs. Penetang Flames
[MINN032]
U8 LL1 (Minor Novice)
T (0-0)
11:00 AM
vs. Penetang Flames
[MINN031]
U7 LL2 (IP)
12:00 PM
vs. Elmvale Coyotes
U7 LL1 (IP)
12:00 PM
vs. Elmvale Coyotes
U13 LL (Peewee)
L (1-2)
1:10 PM
vs. Flesherton Golden Hawks
[GTPA11]
U11 AE (Atom)
T (2-2)
2:20 PM
vs. Shelburne AE Wolves
[GBAD13]
U18 LL3 (Midget)
3:40 PM-4:30 PM
Practice
U18 LL1 (Midget)
4:40 PM-5:30 PM
Practice
U15 LL1 (Bantam)
L (2-4)
5:40 PM
vs. Collingwood Blackhawks 2
[GTBA13]
U18 LL2 (Midget)
W (9-1)
7:10 PM
vs. Clearview Canucks 1
[GTMB17]
Feb 02Feb 03Feb 04Feb 05Feb 06Feb 07Feb 08
U7 LL1 (IP) & U7 LL2 (IP)
7:00 AM-7:50 AM
Shared Practice
Jr. IP 1 & Jr. IP 2
8:00 AM-8:50 AM
Shared Practice
U9 LL1 (Novice)
9:00 AM-9:50 AM
Practice
U13 LL (Peewee) & U11 LL (Atom)
10:00 AM-10:50 AM
Shared Practice
U15 LL1 (Bantam)
11:00 AM-11:50 AM
Practice
U8 LL2 (Minor Novice)
12:00 PM
vs. Essa Eagles White
[MINN132]
U8 LL1 (Minor Novice)
12:00 PM
vs. Essa Eagles Black
[MINN131]
U13 Rep (Peewee)
1:10 PM-2:20 PM
Practice
U18 LL2 (Midget)
W (6-5)
3:30 PM
vs. Midland Centennials 1
[GTMB13]
U15 Rep (Bantam)
W (3-1)
5:30 PM
vs. Wasaga Beach Stars
[GBBB08]
U18 Rep (Midget)
L (1-5)
7:10 PM
vs. Elmvale Coyotes
[O-M-B-C2]
U11 Rep (Atom)
7:00 AM-7:50 AM
Practice
U13 AE (Peewee)
4:30 PM-5:20 PM
Practice
U11 LL (Atom)
5:30 PM-6:20 PM
Practice
U11 AE (Atom)
6:30 PM-7:20 PM
Practice
U15 Rep (Bantam)
7:30 PM-8:20 PM
Practice
U9 Rep (Novice) & U9 LL2 (Novice)
7:00 AM-7:50 AM
Shared Practice
U18 LL3 (Midget)
(2-7)
7:30 PM
vs. U18 LL1 (Midget)
[GTMA18]
U18 LL2 (Midget)
9:00 PM-9:50 PM
Practice
U13 Rep (Peewee)
7:00 AM-7:50 AM
Practice
Player Development (Novice Rep & Atom)
5:30 PM-6:20 PM
Skill Development
U13 AE (Peewee) & U13 LL (Peewee)
6:30 PM-7:20 PM
Shared Practice
U18 Rep (Midget)
7:30 PM-8:20 PM
Practice
U11 Rep (Atom) & U11 AE (Atom)
7:30 PM-8:20 PM
Shared Practice
U15 LL2 (Bantam)
8:30 PM-9:20 PM
Practice
U18 LL3 (Midget)
9:00 PM-9:50 PM
Practice
U15 Rep (Bantam)
7:30 PM-8:40 PM
Practice
U18 Rep (Midget)
8:50 PM-9:50 PM
Practice
Jr. IP 1 & Jr. IP 2
7:00 AM-7:50 AM
Shared Practice
U7 LL1 (IP) & U7 LL2 (IP)
8:00 AM-8:50 AM
Shared Practice
U8 LL1 (Minor Novice) & U8 LL2 (Minor Novice)
9:00 AM-9:50 AM
Shared Practice
U9 LL1 (Novice) & U9 Rep (Novice)
10:00 AM-10:50 AM
Shared Practice
U11 LL (Atom)
L (4-5)
11:00 AM
vs. Clearview Canucks 1
[GTAB14]
U18 LL1 (Midget)
12:20 PM-1:20 PM
Practice
U11 Rep (Atom)
1:30 PM-2:40 PM
Practice
U15 Rep (Bantam)
2:50 PM-3:50 PM
Practice
U18 LL2 (Midget)
W (5-1)
4:00 PM
vs. Clearview Canucks 2
[GTMB18]
U15 LL2 (Bantam)
W (3-1)
5:40 PM
vs. Georgian Shores Lightning
[GTBA17]
U18 LL3 (Midget)
L (3-6)
7:10 PM
vs. Collingwood Blackhawks 1
[GTMA17]
Venue Details
Google Maps
Oro Community Arena
71 Line 4 N , Oro, ON  L0L 2X0
  • Current Season

    86 - 67 - 48
  • All-Time

    1111 - 795 - 248
Other Home Venues
Printed from orominorhockey.ca on Monday, February 17, 2020 at 5:13 AM