Oro Community Arena, Venues (Oro Thunder Minor Hockey)

PrintVenue Calendar
<< PrevDecember, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Nov 24Nov 25Nov 26Nov 27Nov 28Nov 29Nov 30
U8 (Minor Novice) & U7 (IP)
7:00 AM-8:00 AM
Skill Development
Junior IP
8:10 AM-9:10 AM
Skill Development
U9 LL2 (Novice)
9:20 AM-10:20 AM
Practice
U9 Rep (Novice)
T (0-0)
10:40 AM
vs. Dundalk Storm
[MNH098]
U9 LL1 (Novice)
T (0-0)
12:00 PM
vs. Coldwater Wildcats
[MNH099]
U11 Rep (Atom)
W (3-0)
1:10 PM
vs. Midland Centennials
[AA-GB31]
U11 AE (Atom)
3:30 PM-4:20 PM
Practice
U18 LL3 (Midget)
4:30 PM-5:30 PM
Practice
U15 Rep (Bantam)
L (1-3)
5:50 PM
vs. Clearview Canucks
[BA-GB44]
U18 Rep (Midget)
L (1-3)
7:15 PM
vs. Flesherton Golden Hawks
[MA-GB42]
Player Development (Minor Novice & Novice LL)
7:00 AM-7:50 AM
Practice
U9 Rep (Novice) & U11 LL (Atom)
4:30 PM-5:20 PM
Shared Practice
U13 AE (Peewee)
5:30 PM-6:20 PM
Practice
U11 Rep (Atom)
6:30 PM-7:20 PM
Practice
U18 Rep (Midget)
7:30 PM-8:20 PM
Practice
U9 Rep (Novice)
7:00 AM-7:50 AM
Practice
U13 Rep (Peewee)
7:30 PM-8:20 PM
Practice
U18 LL2 (Midget)
8:30 PM-9:20 PM
Practice
U18 LL1 (Midget)
9:00 PM-9:50 PM
Practice
U13 LL (Peewee) & U11 LL (Atom)
7:00 AM-7:50 AM
Shared Practice
U11 Rep (Atom)
5:30 PM-6:20 PM
Practice
All Teams
6:30 PM-7:20 PM
Goalie Clinic
U11 AE (Atom)
6:30 PM-7:20 PM
Practice
U15 Rep (Bantam)
7:30 PM-8:20 PM
Practice
U13 Rep (Peewee)
7:30 PM-8:20 PM
Practice
U15 LL1 (Bantam)
8:00 PM-8:50 PM
Practice
U18 Rep (Midget)
9:00 PM-9:50 PM
Practice
U13 AE (Peewee)
7:30 PM-8:20 PM
Practice
U15 LL2 (Bantam)
8:00 PM-8:50 PM
Practice
U15 Rep (Bantam)
9:00 PM-9:50 PM
Practice
U8 (Minor Novice)
7:00 AM-7:50 AM
Practice
U7 (IP)
8:00 AM-8:50 AM
Skill Development
Junior IP
9:00 AM-10:00 AM
Skill Development
U11 LL (Atom)
10:10 AM-11:10 AM
Practice
U15 Rep (Bantam)
11:20 AM-12:20 PM
Practice
U18 LL1 (Midget) & U18 LL2 (Midget)
12:30 PM-1:30 PM
Shared Practice
U11 AE (Atom)
L (1-4)
1:40 PM
vs. Wasaga Beach AE Stars
[AC-GB44]
U13 AE (Peewee)
L (1-8)
3:00 PM
vs. Muskoka Rock
[PC-GB88]
U15 LL2 (Bantam)
L (1-2)
4:10 PM
vs. Essa Eagles
[BE074]
U15 LL1 (Bantam)
W (9-1)
5:40 PM
vs. Coldwater Wildcats 2
[BE063]
U18 Rep (Midget)
W (7-2)
7:10 PM
vs. Penetang Flames
[MA-GB48]
01020304050607
Jr. IP 1 & Jr. IP 2
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
U7 LL1 (IP) & U7 LL2 (IP)
8:10 AM-9:20 AM
Shared Practice
U9 LL1 (Novice)
T (0-0)
9:30 AM
vs. Coldwater Wildcats
[MNH115]
U8 LL1 (Minor Novice)
T (0-0)
10:40 AM
vs. Collingwood Blackhawks 1
[MINN007]
U8 LL2 (Minor Novice)
T (0-0)
10:40 AM
vs. Collingwood Blackhawks 2
[MINN008]
U11 LL (Atom)
W (3-2)
11:50 AM
vs. Wasaga Beach Stars 2
[AE078]
U13 AE (Peewee)
1:10 PM-2:20 PM
Practice
U15 LL2 (Bantam)
L (3-4)
3:30 PM
vs. Midland Centennials 2
[BE072]
U15 Rep (Bantam)
L (1-3)
5:20 PM
vs. Penetang Flames
[BA-GB43]
U18 Rep (Midget)
7:00 PM-8:40 PM
Practice
Player Development (Novice Rep & Atom)
7:00 AM-7:50 AM
Practice
U11 AE (Atom)
4:30 PM-5:20 PM
Practice
U13 Rep (Peewee)
5:30 PM-6:20 PM
Practice
U9 Rep (Novice)
6:30 PM-7:20 PM
Practice
U13 AE (Peewee)
7:30 PM-8:20 PM
Practice
U9 LL1 (Novice) & U9 LL2 (Novice)
7:00 AM-7:50 AM
Shared Practice
U18 LL2 (Midget)
7:30 PM-8:20 PM
Practice
U18 LL3 (Midget)
8:00 PM-8:50 PM
Practice
U18 LL1 (Midget)
9:00 PM-9:50 PM
Practice
U13 Rep (Peewee)
7:00 AM-7:50 AM
Practice
U11 Rep (Atom)
5:30 PM-6:20 PM
Practice
U9 Rep (Novice) & U11 LL (Atom)
6:30 PM-7:20 PM
Shared Practice
U18 Rep (Midget)
7:30 PM-8:20 PM
Practice
U13 Rep (Peewee)
7:30 PM-8:20 PM
Practice
U13 AE (Peewee)
8:00 PM-8:50 PM
Practice
U15 Rep (Bantam)
9:00 PM-9:50 PM
Practice
U11 Rep (Atom)
7:30 PM-8:20 PM
Practice
U13 LL (Peewee)
8:00 PM-8:50 PM
Practice
U15 LL1 (Bantam)
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Junior IP
7:00 AM-7:50 AM
Skill Development
U7 (IP)
8:00 AM-8:50 AM
Skill Development
U8 (Minor Novice)
9:00 AM-9:50 AM
Practice
U9 LL2 (Novice)
T (0-0)
10:00 AM
vs. Collingwood Blackhawks LL
[MNH123]
U9 Rep (Novice)
T (0-0)
10:00 AM
vs. Collingwood Blackhawks
[MNH122]
U11 LL (Atom)
L (5-7)
11:00 AM
vs. Coldwater Wildcats 1
[AE086]
U11 AE (Atom)
L (1-2)
12:20 PM
vs. South Muskoka Bears AE
[AC-GB70]
U11 Rep (Atom)
W (4-2)
1:40 PM
vs. Collingwood Blackhawks
[AA-GB25]
U13 AE (Peewee)
L (2-6)
3:00 PM
vs. Collingwood AE3 Blackhawks
[PC-GB47]
U13 Rep (Peewee)
L (1-6)
4:20 PM
vs. Collingwood Blackhawks
[PA-GB29]
U15 LL2 (Bantam)
W (4-0)
5:40 PM
vs. Wasaga Beach Stars 2
[BE073]
U18 LL3 (Midget)
W (4-2)
7:10 PM
vs. Midland Centennials 1
[ME88]
08091011121314
Jr. IP 2 & U7 LL2 (IP)
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
U8 LL1 (Minor Novice) & U8 LL2 (Minor Novice)
8:10 AM-9:10 AM
Shared Practice
U7 LL1 (IP)
9:20 AM
vs. Stayner Cyclones
Jr. IP 1
9:20 AM
vs. Stayner Cyclones
U9 LL2 (Novice)
T (0-0)
10:30 AM
vs. Midland Centennials LL
[MNH129]
U9 Rep (Novice)
T (0-0)
10:30 AM
vs. Midland Centennials
[MNH128]
U13 LL (Peewee)
W (4-0)
11:50 AM
vs. Midland Centennials
[PE58]
U11 Rep (Atom)
W (6-2)
1:10 PM
vs. Wasaga Beach Stars
[AA-GB28]
U18 LL3 (Midget)
3:30 PM-4:30 PM
Practice
U15 LL2 (Bantam)
4:40 PM-5:40 PM
Practice
U15 LL1 (Bantam)
L (2-3)
5:50 PM
vs. Coldwater Wildcats 1
[BE064]
U18 LL2 (Midget)
T (2-2)
7:15 PM
vs. Midland Centennials 1
[ME78]
Player Development (Minor Novice & Novice LL)
7:00 AM-7:50 AM
Practice
U13 Rep (Peewee)
4:30 PM-5:20 PM
Practice
U9 Rep (Novice) & U9 LL1 (Novice)
5:30 PM-6:20 PM
Shared Practice
U11 Rep (Atom)
6:30 PM-7:20 PM
Practice
U13 AE (Peewee)
7:30 PM-8:20 PM
Practice
U11 AE (Atom)
7:00 AM-7:50 AM
Practice
U18 Rep (Midget)
7:30 PM-8:20 PM
Practice
U15 LL1 (Bantam)
8:30 PM-9:20 PM
Practice
U18 LL2 (Midget)
9:00 PM-9:50 PM
Practice
U13 AE (Peewee)
7:00 AM-7:50 AM
Practice
U11 Rep (Atom) & U11 LL (Atom)
5:30 PM-6:20 PM
Shared Practice
U13 LL (Peewee) & U13 Rep (Peewee)
6:30 PM-7:20 PM
Shared Practice
U15 LL2 (Bantam)
7:30 PM-8:20 PM
Practice
U15 Rep (Bantam)
7:30 PM-8:20 PM
Practice
U18 Rep (Midget)
W (3-1)
8:30 PM
vs. Shelburne Wolves
[MA-GB47]
U11 AE (Atom)
7:30 PM-8:20 PM
Practice
U15 Rep (Bantam)
8:30 PM-9:20 PM
Practice
U18 LL1 (Midget)
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Junior IP
7:00 AM-7:50 AM
Skill Development
U7 (IP)
8:00 AM-8:50 AM
Skill Development
U8 (Minor Novice)
9:00 AM-10:00 AM
Practice
U11 LL (Atom)
10:10 AM-11:10 AM
Practice
U9 LL2 (Novice)
11:20 AM-12:20 PM
Practice
U9 LL1 (Novice)
12:30 PM-1:30 PM
Practice
U9 LL1 (Novice)
12:30 PM
vs. Grand Valley Twisters
[MNH142]
U13 LL (Peewee)
1:40 PM-2:50 PM
Practice
U13 Rep (Peewee)
3:00 PM-4:10 PM
Practice
U13 AE (Peewee)
W (8-1)
4:20 PM
vs. Elmvale AE Coyotes
[PC-GB52]
U18 LL2 (Midget)
W (11-3)
5:40 PM
vs. South Muskoka
U18 LL1 (Midget)
W (10-0)
7:10 PM
vs. Elmvale Coyotes 2
[ME65]
15161718192021
Jr. IP 1 & Jr. IP 2
7:00 AM-7:50 AM
Shared Practice
U7 LL1 (IP) & U7 LL2 (IP)
8:00 AM-8:50 AM
Shared Practice
U8 LL1 (Minor Novice) & U8 LL2 (Minor Novice)
9:00 AM-9:50 AM
Shared Practice
U9 LL1 (Novice) & U9 LL2 (Novice)
10:00 AM-10:50 AM
Shared Practice
U11 AE (Atom)
11:00 AM-11:50 AM
Practice
U13 AE (Peewee)
12:00 PM-1:00 PM
Practice
U11 Rep (Atom)
W (3-2)
1:10 PM
vs. Penetang Flames
[AA-GB30]
U13 Rep (Peewee)
W (1-0)
3:30 PM
vs. Penetang Flames
[PA-GB26]
U18 LL2 (Midget)
(2-4)
5:10 PM
vs. U18 LL1 (Midget)
[ME71]
U18 LL3 (Midget)
L (2-5)
7:00 PM
vs. Coldwater Wildcats 2
[ME86]
U9 Rep (Novice)
7:00 AM-7:50 AM
Practice
U13 Rep (Peewee)
4:30 PM-5:20 PM
Practice
U11 AE (Atom)
5:30 PM-6:20 PM
Practice
U15 Rep (Bantam)
6:30 PM-7:20 PM
Practice
U18 LL3 (Midget)
7:30 PM-8:20 PM
Practice
U11 LL (Atom)
7:00 AM-7:50 AM
Practice
U18 LL1 (Midget)
7:30 PM-8:20 PM
Practice
U18 LL2 (Midget)
8:00 PM-8:50 PM
Practice
U18 Rep (Midget)
9:00 PM-9:50 PM
Practice
U11 Rep (Atom)
7:00 AM-7:50 AM
Practice
U15 LL1 (Bantam)
5:30 PM-6:20 PM
Practice
U15 LL2 (Bantam)
6:30 PM-7:20 PM
Practice
U18 Rep (Midget)
7:30 PM-8:20 PM
Practice
U9 Rep (Novice)
7:30 PM-8:20 PM
Practice
U11 AE (Atom)
8:00 PM-8:50 PM
Practice
U15 Rep (Bantam)
9:00 PM-9:50 PM
Practice
U13 Rep (Peewee)
W (5-4)
7:30 PM
vs. Shelburne Wolves
[PA-GB30]
U15 Rep (Bantam)
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Junior IP
7:00 AM-7:50 AM
Skill Development
U7 (IP)
8:00 AM-8:50 AM
Skill Development
U8 (Minor Novice)
9:00 AM-9:50 AM
Practice
U9 LL1 (Novice) & U9 LL2 (Novice)
10:00 AM-10:50 AM
Shared Practice
U13 LL (Peewee)
11:00 AM-12:00 PM
Practice
U11 Rep (Atom)
12:10 PM-1:10 PM
Practice
U8 LL1 (Minor Novice)
T (0-0)
1:20 PM
vs. Wasaga Beach Stars 1
[MINN049]
U8 LL2 (Minor Novice)
T (0-0)
1:20 PM
vs. Wasaga Beach Stars 2
[MINN050]
U18 LL1 (Midget)
(5-2)
2:30 PM
vs. U18 LL2 (Midget)
[ME62]
U13 Rep (Peewee)
L (3-5)
4:20 PM
vs. Elmvale Coyotes
[PA-GB28]
U15 Rep (Bantam)
W (2-1)
5:40 PM
vs. Midland Centennials
[BA-GB48]
U18 Rep (Midget)
L (1-6)
7:10 PM
vs. Huntsville Otters
[MA-GB89]
22232425262728
U8 LL1 (Minor Novice) & U8 LL2 (Minor Novice)
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
Jr. IP 1 & Jr. IP 2
8:10 AM-9:10 AM
Shared Practice
U7 LL1 (IP) & U7 LL2 (IP)
9:20 AM-10:20 AM
Shared Practice
U13 LL (Peewee)
L (0-3)
10:30 AM
vs. Coldwater Wildcats 2
[PE51]
U13 AE (Peewee)
W (2-0)
11:50 AM
vs. Penetang AE Flames
[PC-GB49]
U11 AE (Atom)
L (2-3)
1:10 PM
vs. Elmvale AE Coyotes
[AC-GB41]
U18 LL1 (Midget)
W (12-2)
3:30 PM
vs. Elmvale Coyotes 1
[ME66]
U15 Rep (Bantam)
L (4-5)
5:30 PM
vs. Dundalk Storm
[BA-GB46]
U18 LL2 (Midget)
W (17-0)
7:10 PM
vs. Midland Centennials 2
[ME72]
U13 AE (Peewee) & U9 LL1 (Novice)
4:30 PM-5:20 PM
Shared Practice
U9 Rep (Novice) & U11 AE (Atom)
5:30 PM-6:20 PM
Shared Practice
U18 Rep (Midget)
6:30 PM-7:20 PM
Practice
U18 LL3 (Midget)
7:30 PM-8:20 PM
Practice
U15 LL1 (Bantam)
7:30 PM-8:20 PM
Practice
U15 LL2 (Bantam)
8:00 PM-8:50 PM
Practice
U18 Rep (Midget)
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Junior IP
7:00 AM-7:50 AM
Skill Development
U7 (IP)
8:00 AM-8:50 AM
Skill Development
U8 (Minor Novice)
9:00 AM-9:50 AM
Practice
U11 Rep (Atom)
10:00 AM-10:50 AM
Practice
U9 Rep (Novice)
11:00 AM-11:50 AM
Practice
U11 LL (Atom)
11:30 AM-12:20 PM
Practice
Jr. IP 2
12:30 PM
vs. Essa 2 Eagles
Jr. IP 1
12:30 PM
vs. Essa 1 Eagles
U11 AE (Atom)
L (0-6)
1:40 PM
vs. Collingwood AE3 Blackhawks
[AC-GB38]
U13 LL (Peewee)
3:00 PM-4:00 PM
Practice
U13 Rep (Peewee)
3:30 PM-4:30 PM
Practice
U15 Rep (Bantam)
4:40 PM-5:30 PM
Practice
U15 LL2 (Bantam)
W (8-0)
5:40 PM
vs. Coldwater Wildcats 1
[BE077]
U18 LL1 (Midget)
W (4-0)
7:10 PM
vs. Coldwater Wildcats 1
[ME68]
293031Jan 01Jan 02Jan 03Jan 04
U8 LL1 (Minor Novice) & U8 LL2 (Minor Novice)
7:00 AM-7:50 AM
Shared Practice
Jr. IP 1 & Jr. IP 2
8:00 AM-8:50 AM
Shared Practice
U9 LL1 (Novice)
9:00 AM-9:50 AM
Practice
U9 LL2 (Novice)
9:30 AM-10:30 AM
Practice
U7 LL1 (IP)
10:40 AM
vs. Collingwood
U7 LL2 (IP)
10:40 AM
vs. Collingwood
U11 LL (Atom)
T (2-2)
11:50 AM
vs. Wasaga Beach Stars 1
[AE079]
U13 LL (Peewee)
L (0-1)
1:10 PM
vs. Wasaga Beach Stars 1
[PE55]
U15 LL1 (Bantam)
W (16-0)
3:30 PM
vs. Elmvale Coyotes
[BE068]
U18 Rep (Midget)
5:10 PM-6:50 PM
Practice
U18 LL3 (Midget)
W (12-1)
7:10 PM
vs. Penetang Flames
[ME80]
U9 Rep (Novice) & U11 AE (Atom)
4:30 PM-5:20 PM
Shared Practice
U11 Rep (Atom) & U13 AE (Peewee)
5:30 PM-6:20 PM
Shared Practice
U13 Rep (Peewee)
6:30 PM-7:20 PM
Practice
U15 LL1 (Bantam)
7:30 PM-8:20 PM
Practice
U18 Rep (Midget)
L (0-2)
7:30 PM
vs. Collingwood Blackhawks
[MA-GB44]
U18 LL1 (Midget)
9:00 PM-9:50 PM
Practice
U11 AE (Atom)
8:00 AM-8:50 AM
Practice
U11 LL (Atom)
9:00 AM-9:50 AM
Practice
U9 LL2 (Novice)
10:00 AM-10:50 AM
Practice
Jr. IP 1 & Jr. IP 2
11:00 AM-11:50 AM
Shared Practice
U7 LL1 (IP) & U7 LL2 (IP)
12:00 PM-12:50 PM
Shared Practice
U8 LL1 (Minor Novice) & U8 LL2 (Minor Novice)
1:00 PM-1:50 PM
Shared Practice
U9 LL1 (Novice)
2:00 PM-2:50 PM
Practice
U13 LL (Peewee)
3:00 PM-3:50 PM
Practice
U11 Rep (Atom)
4:00 PM-4:50 PM
Practice
U18 LL3 (Midget)
5:00 PM-5:50 PM
Practice
U13 Rep (Peewee)
6:00 PM-6:50 PM
Practice
U15 LL2 (Bantam)
7:00 PM-7:50 PM
Practice
U15 Rep (Bantam)
8:00 PM-8:50 PM
Practice
U18 Rep (Midget)
9:00 PM-9:50 PM
Practice
U8 LL1 (Minor Novice) & U8 LL2 (Minor Novice)
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
Jr. IP 1 & Jr. IP 2
8:10 AM-9:10 AM
Shared Practice
U7 LL1 (IP) & U7 LL2 (IP)
9:20 AM-10:20 AM
Shared Practice
U11 AE (Atom)
10:30 AM-11:30 AM
Practice
U13 LL (Peewee)
11:40 AM-12:30 PM
Practice
U11 LL (Atom)
12:40 PM-1:30 PM
Practice
U9 LL2 (Novice)
T (0-0)
1:40 PM
vs. Wasaga Beach Stars LL
[MNH174]
U13 AE (Peewee)
L (0-7)
2:50 PM
vs. Shelburne AE Wolves
[PC-GB48]
U15 LL1 (Bantam)
W (3-2)
4:10 PM
vs. Essa Eagles
[BE067]
U15 LL2 (Bantam)
T (1-1)
5:40 PM
vs. Coldwater Wildcats 2
[BE076]
U18 LL2 (Midget)
L (1-5)
7:10 PM
vs. Coldwater Wildcats 2
[ME76]
Jan 05Jan 06Jan 07Jan 08Jan 09Jan 10Jan 11
Jr. IP 1 & Jr. IP 2
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
U7 LL1 (IP) & U7 LL2 (IP)
8:10 AM-9:10 AM
Shared Practice
U8 LL1 (Minor Novice) & U8 LL2 (Minor Novice)
9:20 AM-10:20 AM
Shared Practice
U9 LL2 (Novice)
T (0-0)
10:30 AM
vs. Elmvale Coyotes LL
[MNH177]
U9 Rep (Novice)
T (0-0)
10:30 AM
vs. Elmvale Coyotes
[MNH176]
U13 LL (Peewee)
W (5-1)
11:40 AM
vs. Essa Eagles
[PE53]
U11 AE (Atom)
T (2-2)
1:10 PM
vs. Shelburne AE Wolves
[AC-GB39]
U9 LL1 (Novice) & U11 Rep (Atom)
3:30 PM-4:20 PM
Shared Practice
U13 AE (Peewee)
4:30 PM-5:20 PM
Practice
U15 LL1 (Bantam)
T (5-5)
5:30 PM
vs. Wasaga Beach Stars 2
[BE059]
U15 Rep (Bantam)
7:00 PM-7:50 PM
Practice
U18 LL3 (Midget)
8:00 PM-8:50 PM
Practice
U13 Rep (Peewee)
7:00 AM-7:50 AM
Practice
U13 AE (Peewee)
4:30 PM-5:20 PM
Practice
U9 Rep (Novice) & U11 LL (Atom)
5:30 PM-6:20 PM
Shared Practice
U11 AE (Atom)
6:30 PM-7:20 PM
Practice
U18 LL1 (Midget)
7:30 PM-8:20 PM
Practice
U9 LL2 (Novice) & U9 LL1 (Novice)
7:00 AM-7:50 AM
Shared Practice
U15 LL1 (Bantam)
7:30 PM-8:20 PM
Practice
U15 LL2 (Bantam)
8:00 PM-8:50 PM
Practice
U18 Rep (Midget)
9:00 PM-9:50 PM
Practice
U11 Rep (Atom) & U11 AE (Atom)
7:00 AM-7:50 AM
Shared Practice
U13 AE (Peewee)
5:30 PM-6:20 PM
Practice
All Teams
6:30 PM-7:20 PM
Goalie Clinic
U9 Rep (Novice)
6:30 PM-7:20 PM
Practice
U13 Rep (Peewee)
7:30 PM-8:20 PM
Practice
U15 Rep (Bantam)
7:30 PM-8:40 PM
Practice
U18 Rep (Midget)
8:50 PM-9:50 PM
Practice
U15 LL2 (Bantam)
7:30 PM-8:20 PM
Practice
U18 LL1 (Midget)
8:30 PM-9:20 PM
Practice
U18 LL2 (Midget)
9:00 PM-9:50 PM
Practice
U7 LL1 (IP) & U7 LL2 (IP)
7:00 AM-7:50 AM
Shared Practice
U8 LL1 (Minor Novice) & U8 LL2 (Minor Novice)
8:00 AM-8:50 AM
Shared Practice
Jr. IP 2
9:00 AM
vs. Essa Eagles
Jr. IP 1
9:00 AM
vs. Essa Eagles
U13 LL (Peewee)
10:00 AM-10:50 AM
Practice
U18 Rep (Midget)
11:00 AM-11:50 AM
Practice
U11 AE (Atom)
12:00 PM-12:50 PM
Practice
U9 LL2 (Novice)
12:00 PM
vs. Coldwater Wildcats
[MNH188]
U9 Rep (Novice)
1:00 PM
vs. Wasaga Beach Stars
[MNH189]
U9 LL1 (Novice)
1:00 PM
vs. Wasaga Beach Stars LL
[MNH190]
U9 Rep (Novice) & U9 LL1 (Novice)
1:00 PM-2:00 PM
Shared Practice
U11 LL (Atom)
T (4-4)
2:10 PM
vs. Elmvale Coyotes 2
[AE083]
U18 LL1 (Midget)
3:30 PM
vs. Midland Centennials 2
[ME63]
U18 LL1 (Midget)
3:30 PM-5:00 PM
Practice
U18 LL3 (Midget)
5:10 PM-6:50 PM
Practice
U18 LL2 (Midget)
7:00 PM-8:50 PM
Practice
U18 LL2 (Midget)
7:10 PM
vs. Elmvale Coyotes 1
[ME75]
Venue Details
Google Maps
Oro Community Arena
71 Line 4 N , Oro, ON  L0L 2X0
  • Current Season

    65 - 49 - 40
  • All-Time

    1090 - 777 - 240
Other Home Venues
Printed from orominorhockey.ca on Saturday, January 18, 2020 at 6:31 PM