Organization Calendar (Oro Thunder Minor Hockey)

PrintOrganization Calendar
<< PrevOct 20, 2019-Nov 09, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Oct 20Oct 21Oct 22Oct 23Oct 24Oct 25Oct 26
Peewee Rep - Roy Beachey Memorial Rep Tournament (2569)
Bantam Rep - Otters Classic Tournament
Peewee AE - Adam Kuenen Memorial Tournament
Midget Rep - Prince Edward County Milk Tournament
Minor Novice & IP
7:00 AM-8:00 AM
Skill Development
Junior IP
8:10 AM-9:10 AM
Skill Development
Novice Rep
9:20 AM-10:30 AM
Practice
Novice LL1
10:40 AM-11:40 AM
Practice
Midget LL1
11:50 AM-1:00 PM
Practice
Peewee LL1
1:10 PM
vs. Elmvale Coyotes
Novice LL2
2:00 PM
@ Coldwater Wildcats
Peewee AE
3:30 PM-4:20 PM
Practice
Atom LL1
4:10 PM
@ Penetang Flames 1
Atom AE
4:30 PM
vs. Dundalk Storm
Atom Rep
5:45 PM
@ Parry Sound Shamrocks
BOCC [MPS-AT-50]
Bantam LL1
5:50 PM
vs. Penetang Flames
Bantam LL2
7:10 PM
@ Elmvale Coyotes
Elmvale [BE019]
Midget LL2
7:15 PM
vs. Midget LL3
Midget Rep
9:10 PM
@ Wasaga Beach Stars
Wasaga [MA-GB68]
Player Development (Minor Novice & Novice LL)
7:00 AM-7:50 AM
Practice
Peewee Rep
4:30 PM-5:20 PM
Practice
Atom Rep
5:30 PM-6:20 PM
Practice
Novice Rep
6:30 PM-7:20 PM
Practice
Bantam Rep
7:30 PM-8:20 PM
Practice
Player Development (Novice Rep & Atom)
7:00 AM-7:50 AM
Practice
Peewee AE
7:00 PM
@ Elmvale AE Coyotes
Elmvale [PC-GB24]
Midget LL2
7:30 PM-8:20 PM
Practice
Midget LL3
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Midget Rep
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Atom Rep & Atom LL1
7:00 AM-7:50 AM
Shared Practice
Atom AE
5:30 PM-6:20 PM
Practice
All Teams
6:30 PM-7:20 PM
Goalie Clinic
Novice Rep & Novice LL2
7:30 PM-8:20 PM
Shared Practice
Peewee Rep
7:30 PM-8:20 PM
Practice
Peewee LL1
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Midget LL1
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Atom Rep
7:30 PM-8:20 PM
Practice
Peewee AE
8:00 PM
@ Essa AE Eagles
Angus Arena [PC-GB36]
Bantam Rep
8:30 PM-9:20 PM
Practice
Midget LL3
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Junior IP
7:00 AM-7:50 AM
Skill Development
Minor Novice & IP
8:00 AM-8:50 AM
Skill Development
Atom LL1
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Novice LL2
10:00 AM
vs. Midland Centennials LL
Novice Rep
11:10 AM
vs. Essa Eagles
Novice LL1
11:10 AM
vs. Essa Eagles LL
Atom AE
12:20 PM
vs. South Muskoka Bears AE
Atom Rep
1:40 PM
vs. Clearview Canucks
Peewee AE
3:00 PM
vs. Dundalk Storm
Peewee Rep
4:20 PM
vs. Midland Centennials
Peewee LL1
5:00 PM
@ Wasaga Beach Stars 2
Wasaga [PE81]
Bantam Rep
5:40 PM
vs. Wasaga Beach Stars
Bantam LL1
6:20 PM
@ Wasaga Beach Stars 1
Wasaga [BE093]
Midget LL2
7:10 PM
vs. South Muskoka
Oct 27Oct 28Oct 29Oct 30Oct 31Nov 01Nov 02
Midget Rep - Prince Edward County Milk Tournament
Atom AE - Huntsville Otters
Minor Novice & IP
7:00 AM-8:00 AM
Skill Development
Junior IP
8:10 AM-9:10 AM
Skill Development
Novice LL2
9:20 AM-10:20 AM
Practice
Atom AE
10:30 AM-11:40 AM
Practice
Peewee AE
11:50 AM-1:00 PM
Practice
Novice Rep
1:10 PM
@ Wasaga Beach Stars
Wasaga [MNH035]
Novice LL1
1:10 PM
@ Wasaga Beach Stars LL
Wasaga [MNH036]
Atom Rep
1:10 PM
vs. Huntsville Otters
Atom LL1
3:00 PM
@ Coldwater Wildcats 2
Bantam LL1
3:30 PM-4:20 PM
Practice
Novice LL2
4:00 PM
@ Grand Valley Twisters
Grand Valley [MNH041]
Peewee LL1
4:40 PM-5:40 PM
Practice
Midget LL1
5:00 PM
@ Coldwater Wildcats 1
Peewee Rep
5:30 PM
@ Parry Sound Shamrocks
BOCC [MPS-PW-47]
Bantam Rep
5:50 PM
vs. Huntsville Otters
Midget LL3
7:15 PM
vs. Midget LL2
Player Development (Minor Novice & Novice LL)
7:00 AM-7:50 AM
Practice
Novice Rep & Atom LL1
4:30 PM-5:20 PM
Shared Practice
Peewee AE
5:30 PM-6:20 PM
Practice
Atom Rep
6:30 PM-7:20 PM
Practice
Peewee Rep
7:30 PM-8:20 PM
Practice
Atom AE
7:00 AM-7:50 AM
Practice
Atom Rep
7:00 PM
@ Elmvale Coyotes
Elmvale [AA-GB11]
Bantam Rep
7:30 PM-8:20 PM
Practice
Bantam LL2
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Midget Rep
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Peewee AE
7:00 AM-7:50 AM
Practice
Novice Rep
5:30 PM-6:30 PM
Practice
All Teams
5:30 PM-6:30 PM
Goalie Clinic
Midget LL2
6:40 PM-8:20 PM
Practice
Midget LL3
7:30 PM-8:20 PM
Practice
Midget LL1
8:30 PM-9:20 PM
Practice
Midget Rep
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Bantam Rep
7:00 PM
@ Parry Sound Shamrocks
BOCC [MPS-BT-66]
Peewee LL1
7:30 PM-8:20 PM
Practice
Peewee Rep
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Bantam LL2
8:00 PM
@ Essa Eagles
Angus Arena [BE032]
Midget Rep
8:30 PM
@ Parry Sound Shamrocks
BOCC [MPS-MD-64]
Bantam LL1
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Junior IP
7:00 AM-8:00 AM
Skill Development
Minor Novice & IP
8:10 AM-9:10 AM
Skill Development
Novice LL2
9:20 AM-10:10 AM
Practice
Midget LL1
10:20 AM-11:10 AM
Practice
Novice Rep
11:00 AM
@ Dundalk Storm
Dundalk [MNH044]
Midget LL3
11:20 AM-12:20 PM
Practice
Novice LL1
12:00 PM
@ Honeywood Hurricanes
Bantam LL2
12:30 PM-1:30 PM
Practice
Atom LL1
1:40 PM
vs. Elmvale Coyotes 1
Atom Rep
2:40 PM
@ Huntsville Otters
CSC (Jack Bionda) [MPS-AT-30]
Peewee AE
3:00 PM
vs. Collingwood AE4 Blackhawks
Peewee LL1
3:40 PM
@ Wasaga Beach Stars 1
Wasaga [PE73]
Peewee Rep
4:20 PM
vs. Collingwood Blackhawks
Bantam Rep
5:40 PM
vs. Collingwood Blackhawks
Midget LL2
7:10 PM
vs. Collingwood Blackhawks 2
Bantam LL1
7:40 PM
@ Wasaga Beach Stars 2
Wasaga [BE101]
Midget LL1
9:00 PM
@ Wasaga Beach Stars
Wasaga [MW79]
Nov 03Nov 04Nov 05Nov 06Nov 07Nov 08Nov 09
Atom AE - Huntsville Otters
Bantam Rep - Beaverlock Farms Tournament
Atom Rep - Jim Wilson Tournament
Peewee Rep - 64th Annual Peewee Tournament (1913)
Minor Novice & IP
7:00 AM-8:00 AM
Skill Development
Junior IP
8:10 AM-9:10 AM
Skill Development
Novice LL2
9:20 AM-10:20 AM
Practice
Novice Rep
10:30 AM
vs. Penetang Flames
Novice LL1
10:30 AM
vs. Penetang Flames LL
Peewee LL1
11:50 AM
vs. Penetang Flames
Atom Rep
1:10 PM
vs. Penetang Flames
Midget LL2
3:30 PM-4:20 PM
Practice
Atom LL1
3:35 PM
@ Elmvale Coyotes 2
Elmvale [AE040]
Bantam LL1
4:30 PM
@ Essa Eagles
Angus Arena [BE038]
Peewee Rep
4:30 PM
vs. South Muskoka Bears
Peewee AE
5:50 PM
vs. Midland AE Centennials
Midget LL3
6:30 PM
@ Coldwater Wildcats 2
Bantam LL2
6:35 PM
@ Penetang Flames
Midget Rep
7:10 PM
vs. Clearview Canucks
Bantam Rep
7:40 PM
@ Wasaga Beach Stars
Wasaga [BB-GB24]
Player Development (Novice Rep & Atom)
7:00 AM-7:50 AM
Practice
Peewee Rep
4:30 PM-5:20 PM
Practice
Peewee AE
5:30 PM-6:20 PM
Practice
Atom Rep
6:30 PM-7:20 PM
Practice
Midget Rep
7:00 PM
@ Collingwood Blackhawks
Eddie Bush [MA-GB12]
Bantam Rep
7:30 PM-8:20 PM
Practice
Atom LL1
7:00 AM-7:50 AM
Practice
Peewee AE
7:00 PM
@ Dundalk Storm
Dundalk [PC-GB12]
Midget LL1
7:30 PM-8:20 PM
Practice
Midget LL2
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Peewee LL1
8:10 PM
@ Elmvale Coyotes
Elmvale [PE28]
Midget Rep
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Peewee Rep
7:00 AM-7:50 AM
Practice
Atom Rep
5:30 PM-6:20 PM
Practice
Novice Rep
6:30 PM-7:20 PM
Practice
All Teams
6:30 PM-7:20 PM
Goalie Clinic
Bantam Rep
7:30 PM-8:20 PM
Practice
Novice LL1
5:45 PM
@ Midland Centennials LL
Atom AE
7:30 PM-8:20 PM
Practice
Peewee LL1
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Midget LL3
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Bantam LL1
7:30 PM
vs. Bantam LL2
Midget Rep
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Junior IP
7:00 AM-8:00 AM
Skill Development
Minor Novice & IP
8:10 AM-9:10 AM
Skill Development
Novice LL2
9:20 AM-10:20 AM
Practice
Atom LL1
10:30 AM-11:30 AM
Practice
Peewee LL1
11:40 AM-12:50 PM
Practice
Peewee AE
1:00 PM-2:10 PM
Practice
Bantam LL2
2:20 PM-3:30 PM
Practice
Bantam LL1
3:15 PM
@ Penetang Flames
Atom AE
3:50 PM
vs. Collingwood Blackhawks AE4
Novice Rep
4:00 PM
@ Elmvale Coyotes
Elmvale [MNH062]
Novice LL1
4:00 PM
@ Elmvale Coyotes LL
Elmvale [MNH063]
Midget LL1
4:35 PM
@ Penetang Flames
Midget LL3
5:10 PM
vs. Clearview Canucks 2
Midget Rep
5:10 PM
@ Huntsville Otters
CSC (Don Lough) [MPS-MD-34]
Midget LL2
7:00 PM
vs. South Muskoka
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from orominorhockey.ca on Tuesday, October 22, 2019 at 12:19 PM